Producenci samochodów elektrycznych starają się oswoić ludzi z myślą o kierowaniu ich pojazdami. Szwedzki start-up Uniti obrał sobie za cel opracowanie prototypu małego, miejskiego samochodu elektrycznego do końca 2017 roku.

Uniti szczyci się odpowiedzialnością wobec środowiska naturalnego, więc ich samochód, który nazwany został po prostu Uniti, jest w dużej mierze wykonany z trwałych biomateriałów. The Uniti to mały dwumiejscowy pojazd przeznaczony do jazdy po mieście. Ma on zasięg do 150 km i maksymalną prędkość 90 km/h. Przednia szyba posiada Head-Up Display. Uniti twierdzi, że jest to pierwszy pojazd o tak wysokiej klasie. Ważący 400 kg i posiadający silnik AC o mocy 15 kW (20 KM) samochód pozwoli właścicielom cieszyć się z mniejszych podatków i bardziej swobodnych norm bezpieczeństwa.

Zadbano nie tylko o ciekawy, zewnętrzny wygląd pojazdu, ale również wnętrze zostało odpowiednio dopieszczone. W kabinie znajdziemy układ kierowniczy, który przypomina kontroler ruchów Nintendo Wii. Ma on zapewnić „niezwykłe wrażenia z jazdy” i pewną autonomię. Head-Up Display ma gwarantować także „szalone możliwości grania i rozrywki„.

Uniti próbuje obecnie pozyskać środki finansowe na FundedByMe, który działa trochę inaczej niż Kickstarter i Indiegogo. Oferowana jest możliwość zakupu udziałów w spółce. Przyjmowanie zobowiązań będzie się odbywało do dnia 19 listopada.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prototyp zostanie zakończony pod koniec 2017 roku, a oczekuje się, że ostatecznie pojazd będzie kosztować 23 tysiące dolarów.

Źródło: http://fundedbyme.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej