WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Co zobaczymy na Poznań Motor Show 2018

Cztery dni motoryzacyjnego święta w stolicy Wielkopolski. Datę 5-8 kwietnia każdy miłośnik czterech kółek musi wpisać w swój kalendarz, a następnie odwiedzić Międzynarodowe Targi Poznańskie by zobaczyć najświeższe motoryzacyjne trendy.

Poznań Motor Show 2018 to najważniejsze targi motoryzacyjne w Polsce i czwarte w Europie. To obowiązkowe wydarzenie dla każdego pasjonata motoryzacji niezależnie od wieku. Tegoroczna edycja odsłoni zwiedzającym pojazdy w ramach czterech salonów: samochodowego, motocyklowego, caravaningowego i ciężarowego. W liczbach impreza przestawia się następująco: 135.000 zwiedzających, 50.000 m² ekspozycji, 150 wystawców z całego świata, 10 pawilonów, 4 salony tematyczne i cztery targowe dni.

Wydarzenia i goście

Poznański salon samochodowy odbędzie się pod przewodnim hasłem „Motoryzacja Jutra”. Zobaczymy sześćdziesiąt motoryzacyjnych premier, samochodów koncepcyjnych oraz wizję przyszłości według projektantów i inżynierów najważniejszych światowych marek. Głównym sponsorem wydarzenia został serwis OTOMOTO, na stoisku, którego odwiedzający będą mogli m.in. spróbować swoich sił na symulatorach jazdy i obejrzeć ekspozycję wyjątkowych pojazdów. Znany prezenter Filip Chajzer weźmie udział we wręczeniu nagrody w prestiżowym konkursie dla mechaników. Co ciekawe, stronę OTOMOTO w lutym 2018 roku odwiedziło siedem milionów użytkowników, generując tym samym przeszło 350 milionów odsłon.

W trakcie trwania targów odbędzie się piąta edycja plebiscytu dziennikarzy, w którym wezmą udział m.in. Adam Kornacki, Włodzimierz Zientarski, Wojciech Kukuła i Lech Potyliński. W ramach Motor Show Awards 2018 przyznane zostaną nagrody osobiste jurorów, dwie nagrody Grand Prix oraz w kategorii „motoryzacja jutra”. Ponadto w dniu prasowym zostanie przeprowadzony Kongres MOVE, będący miejscem prezentacji aktualnych projektów i planów rozwoju elektromobilności w Polsce. Udział wezmą przedstawiciele nauki, branży moto i administracji publicznej.

Po dwuletniej przerwie wracają Targi Techniki MotoryzacyjnejTTM. Wydarzenie dedykowane jest fanom i profesjonalistom głodnym wiedzy, nowych umiejętności, a także wszelkich nowinek. TTM są także poligonem doświadczalnym. Skupiają producentów narzędzi, części, akcesoriów, które można na żywo zobaczyć i przetestować. Dla przykładu na stoisku ProfiAuto zostanie zaprezentowany interaktywny skaner samochodu, który pokazuje, jakie części zamienne zostały w nim zamontowane. Prócz tego na tym samym stoisku czekać będzie symulator rajdowy i spotkanie z Maciejem Wisławskim.

Na powierzchni 1500 m² będzie mieć miejsce Wystawa Aut Modyfikowanych (W/A/M) organizowana przez ekipę Black Zone. Motywem przewodnim będzie oczywiście tuning mechaniczny, jak i wizualny. Nie może zabraknąć także pokazu ciężarówek – Motor Show Truck. Osobną, równie obszerną cześć, stanowi Custom Motor Show, czyli pokaz wykonywanych na indywidualne zlecenie motocykli, a także Stunt Wars Poland – międzynarodowe zawody stunt ridingu, a więc freestylu motocyklowym.

Motoryzacyjne premiery

Poznańskie targi nie mogą obyć się bez BMW. Marka zaprezentuje szeroką gamę cyfrowych usług BMW ConnectedDrive oraz najnowsze rozwiązania zakresu elektromobilności. Czeka nas prezentacja modelu i8 Roadster oraz nowej i3. Nie zabraknie klasyki w postaci odświeżonej M5, wyposażonej w napęd na cztery koła M xDrive, oraz kolejnej generacji X4. Drugie, co do wielkości na targach stoisko zajmie Mercedes, serwując premiery w Klasie A, G, E Kabriolet i AMG. Wieść niesie, że po raz pierwszy w Polsce zastanie zaprezentowany supersamochód o astronomicznych osiągach sygnowany rozpoznawalną gwiazdą niemieckiego producenta. Kończąc wątek zza zachodniej granicy, oczywiście największe stoisko przypadnie koncernowi Volkswagen. Szykuje on kilka premier w tym pierwszy europejski pokaz nowego Touareg w klasie SUV. W tej samej hali zobaczymy oczywiście Skodę, Seata (Hiszpanie pokażą łącznie 10 aut), a także Porsche z nowym modelem 911 GT2 RS.

Azję reprezentuje Hyundai, stawiając na napędy elektryczne, Suzuki z bogatym asortymentem modeli miejskich, crossoverów i SUV, a także Mitsubishi z pokazem Space Star 2018 i premierą Eclipse Cross (mówicie, co chcecie, ale przypięcie legendarnej nazwy Eclipse do SUV-a to czysta herezja!). Będzie Toyota, ale (prawdopodobnie) bez konceptu kolejnej generacji Supry, ale za to Honda pokaże swój flagowy model NSX. Mamy również nadzieję, że wzorem zeszłego roku pozytywnie zaskoczy KIA.

Europę reprezentują dodatkowo Volvo, Peugeot, Citroën, DS Automobiles, zaś w segmencie premium nie zabraknie Range Rovera (modele Velar i Rover Sport), Jaguara, Maserati i Ferrari. Równie pokaźną przestrzeń zajmą premiery motocyklowe, gdzie w tym temacie sporo do powiedzenia ma BWM i Suzuki. Polski akcent w postaci Junaka również powinien skupić na sobie sporo uwagi, szczególnie dzięki modelowi M12 Vintage 125 i Racer 125. Dość ciekawą odmianę stanowi Tinger, będący wiodącym producentem pojazdów gąsienicowych oraz kołowych typu ATV.

Gdzie i za ile?

Targi trwają w dniach 5-8 kwietnia. Pierwszy dzień przeznaczony jest dla prasy i przedstawicieli branży. Pozostałe dni należą do szerokiej publiczności, gdzie wystawy będą czynne od 10:00 do 20:00 w piątek, a weekend do 18:00. Wejściówka na press day to okrągły wydatek 120 zł w przedsprzedaży lub 140 zł w dniu targów. Na pozostałe dni ceny wyglądają następująco: piątek – 19 zł w przedsprzedaży i 25 zł w kasach, sobota – 24 zł online i 30 zł w kasach, niedziela – odpowiednio 25 i 19 złotych.

Przewidziano oczywiście bilety rodzinne (piątek 19 zł/so., sobota 24 zł/os., niedziela 19 zł/os.), plus w przypadku nabycia i wydrukowania biletu w przedsprzedaży komunikacja miejska tramwajami pod wejście targów obowiązuje za free. Wystarczy ukazać wejściówkę na targi. Podczas samych targów czekać będzie na Was znacznie więcej atrakcji, dlatego polecam śledzić oficjalny fan page i stronę wydarzenia, a także stronę internetową Motor Show. Tym czasem zachęcam do lektury naszych wcześniejszych relacji z Motor Show oraz Retro Motor Show.

Źródło: materiały prasowe | Zdjęcia: facebook.pl