WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Colorful prezentuje bardzo ciekawą kartę graficzną

O Colorful pojawia się sporo informacji na łamach WhatNext. Wynika to z faktu, żę ten producent prezentuje naprawdę ciekawe rzeczy, w szczególności karty graficznych. Dzisiej new właśnie ich będzie dotyczył.

Firma oficjalnie zaprezentowała kartę iGame GeForce GTX 1080 Ti Neptune W. Pracuje ona z częstotliwością rdzenia równą 1594 MHz (w trybie boost 1708 MHz). Została ona wyposażona w pamięci GDDR5X pracujące z szybkością 11 Gbps. To, co wyróżnia grafikę na tle konkurencji, to zintegrowane chłodzenie cieczą. W jego skład wchodzi duża chłodnica, która mieści dwa wentylatory. Do tej pory większość tego typu rozwiązań posiadała jedynie chłodnicę 120 mm. Oprócz tego, oczywiście, karta posiada bogate podświetlenie RGB, które można dowolnie zmieniać (16,8 miliona kolorów). Grafika moim zdaniem prezentuje się pięknie, całość jest przemyślana oraz dobrze dobrana.

Całe chłodzenie zostało specjalnie zaprojektowane do wykorzystania właśnie w tej konstrukcji. Dzięki temu dwa śmigła mają pracować bardzo cicho. Producent sugeruje, że ich głośność jest w pobliżu 0 dBA. Niestety, cena jest jeszcze nieznana.

Źródło: https://www.techpowerup.com/, http://www.tweaktown.com