WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Colorful prezentuje nową grafikę opartą na GTX 1080

Podczas gdy wszystkie oczy zwrócone są na rynek procesorów, niektóre firmy prezentują także nowe konstrukcje kart graficznych. Do takich należy Colorful, który zaprezentował właśnie  iGameGTX1080 X-TOP-8G.

Ma to być grafika, która spełnia wszystkie wymagania gracza. Jej największą zaletą jest specjalnie zaprojektowany układ chłodzenia o nazwie Silver Shark. Składa się ona z wentylatorów 80 i 90 mm oraz 5 ciepłowodów. Ma to zapewniać pasywny tryb pracy aż do 62°C. Także dzięki Silver Plating Technology jakość wykonania karty ma stać na najwyższym poziomie. Oprócz tego ma ona podkręcony rdzeń do częstotliwości 1890 MHz i zasilana jest z dwóch 8 pinowych złączy. Ciekawym rozwiązaniem jest także możliwość szybkiego podkręcenia grafiki dzięki przyciskowi. Karta posiada oczywiście backplate, jednakże ciekawy jest fakt, że został on specjalnie zaprojektowany aby równomiernie odprowadzać ciepło a także zbytnio nie dociążać karty.

iGameGTX1080 X-TOP-8G ma też posiadać specjalne podświetlenie, które będzie można dopasować do własnych wymagań. Cena nowej konstrukcji póki co nie została podana, nie wiadomo też czy trafi ona na polski rynek. Patrząc jednak an poprzednie konstrukcje jest to mocno wątpliwe. A szkoda, bowiem jeśli ktoś lubi mocno futurystyczny wygląd to grafika z pewnością trafiła by w jego gusta.

Źródło: https://www.techpowerup.com/; Zdjęcia: http://www.guru3d.com/