WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Computex – In-Win przedstawia drewnianą obudowę i nie tylko!

Computex to wielkie targi sprzętowe, na których nie może zabraknąć żadnej liczącej się marki. W tym roku In-Win na swoim stanowisku postawił wiele bardzo ciekawych choć w większości mało praktycznych obudów. Na tle reszty niewątpliwie wyróżnia się drewniana obudowa ze szkłem hartowanych. Wygląda naprawdę stylowo!

Wszystkie przedstawione obudowy są tylko prototypami i brak tutaj szczegółów dotyczących premier, cen oraz innych ważnych aspektów takich jak chociażby nazwa. Jednak te cieszą oko i muszą robić piorunujące wrażenie tam na miejscu.

Firma zaprezentowała kilka obudów o sferycznym kształcie, na biurku to tego raczej nie postawimy, ale jako ciekawostka wygląda fenomenalnie. Pełne wsparcie dla systemu chłodzenia cieczą, miejsce na zasilacz oraz pełnowymiarowe komponenty. Zapewne przygotowanie tych zestawów wymagało wielu godzin pracy ale efekt chyba jest tego warty oceńcie sami!

In Win 806 ATX to nazwa tego cudeńka. Prezentująca się świetnie skrzynka to Midi tower obsługujący ATX-owe płyty główne. Drewno w połączeniu ze szkłem hartowanym wygląda naprawdę dobrze! Jednak są też pewne minusy tego rozwiązania. Po pierwsze i najważniejsze – utrudniony przepływ powietrza. Na zdjęciu widzimy jeden wentylator wydmuchujący powietrze z tyłu i to tyle. Oczywiście z przodu pewnie też są odpowiednie śmigła jednak ich praca będzie utrudniona tak samo jak dostęp do powietrza. Drewniany panel może i wygląda ładnie ale jest totalnie niepraktyczny, a całość szpecą jeszcze widoczne z przodu śrubki utrzymujące całą tą konstrukcje.

In Win Gaming Cube A1 to również świetnie wyglądająca obudowa. Tutaj postawiono na format ITX co dodaje jej jeszcze większego uroku. Przepływ powietrza również niestety utrudniony tym razem brak tu przestrzeni na górze przez którą ciepłe powietrze mogłoby się wydostawać. Jednak w przypadku obudów tej wielkości problem z przepływem zdarza się całkiem często. Warto zwrócić uwagę na świetnie komponujące się złącza panelu przedniego idealnie spasowane z drewnem. Stylistyka jest bardzo konsekwentna.

To natomiast jest zestaw gamingowy w pełnej krasie. Masa ledów kolorowe wentylatory pełny custom loop oraz mocno wyeksponowane komponenty. Szkła brak toteż kurz będzie wrogiem numer jeden tej obudowy jednak powtarzając się te obudowy mają na celu dobrze się prezentować, a nie być praktyczne. Co jest częstym zabiegiem projektantów z In- Wina

Źródło: techpowerup.com