WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Conan Exiles wzbogaciło się o możliwość oswajania zwierząt

Najnowsza aktualizacja do Conan Exiles była rozwijana przez wiele tygodni. Sam pamiętam jej zapowiedzi z sierpnia, kiedy to odpowiedzialni za nią twórcy testowali nowe funkcje na specjalnych serwerach. Wprowadzone wtedy zmiany wymagały jednak szeregu modyfikacji, które sprawiały, że jej debiut nie należał do najszybszych.

Dziś więc Conan Exiles może pochwalić się zupełnie nową zawartością, która do tej produkcji jest wprowadzana zdecydowanie zbyt rzadko. Najważniejszym dodatkiem są same zwierzęta, a dokładnie możliwość ich udomowienia. Stąd też obecność jajek poszczególnych monstrów w świecie oraz liczniejsze występowanie młodych. Jak zapewne możecie się spodziewać, jajka wymagają inkubatora, a młode – specjalnej klatki. Zwierzęta nie tylko zapewnią Wam wsparcie w razie walki, ale również produkują kompost potrzebny do prowadzenia farm. W razie śmierci ich truchła można z kolei wrzucać do nowych „maszynek”, które zapewnią Wam krew, kości, skóry, czy rogi potrzebne do craftingu innych przedmiotów.

Funcom postarał się też o odciążenie licznych serwerów. Od teraz zdobywani niewolnicy oraz wspomniane zwierzęta będą wymagać jedzenia, które można im wrzucać do ekwipunku albo postarać się o dwa rodzaje „jadłodajni”… w postaci prostych skrzynek, z których NPC będą automatycznie podbierać smakołyki. Całość dopełnia nowa religia Jhebbal Sag skupiona na hodowaniu swoich zwierząt oraz nowa swojego rodzaju instancja „Midnight Grove”. Te nowinki są dostępne za darmo w regularnej aktualizacji. Wraz z nią do Conan Exiles trafiło również nowe DLC – The Savage Frotnier dodające wszystkim chętnym (za 10$) nowe wyglądy wyposażenia oraz budynków.

Czytaj też: Data premiery DLC Amorous Adventures do Kingdom Come: Deliverance

Źródło: PCGamer
Zdjęcia: PCGamer