Toyota powołała w USA nową firmę – Connected Technologies. Jej celem jest opracowywanie samochodów połączonych w chmurze czy szeroko rozumianego internetu pojazdów. Firma ma pomóc w szybszym wdrożeniu usług mobilnych w autach Toyoty oraz Lexusa.

W nowej firmie zatrudnienie znajdzie 100 osób, które do tej pory pracowały w Toyotcie. Ścisła współpraca pomiędzy nimi ma przyspieszyć prace nad spersonalizowanymi technologiami, które znacznie zwiększą odczucia użytkowników aut. Jim Lentz, CEO Toyota Motor North America, komentuje:

Technologie komunikacji samochodów w chmurze są dla nas priorytetem, gdyż ich wpływ na doświadczenia użytkowników ma coraz większe znaczenie przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu. Nowa koncepcja organizacyjna One Toyota usuwa bariery między naszymi specjalistami w Ameryce Północnej, pracującymi nad komunikującymi się samochodami.

Connected Technologies będzie miało swoją placówkę w Teksasie. Tam także mieści się główna siedziba Toyoty w USA. Nadzór nad działaniem spółki będzie miał Zack Hick, który mówi:

Nasz nowy zespół podwoi wysiłki koncernu, aby stworzyć technologie, które zapewnią klientom Toyoty i Lexusa interakcje z samochodami bardziej przypominające relacje międzyludzkie. Samochody komunikujące się w chmurze to kolejny stopień personalizacji doświadczeń użytkowników samochodów.

Technologiami, którymi zajmie się firma, to między innymi radio internetowe czy dane i aplikacje w chmurze. Ma to pozwolić na zdalną diagnostykę, aktualizacje oprogramowania, wzmacnianie bezpieczeństwa cyfrowego czy inne rzeczy, które mogą odbywać się w chmurze.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej