WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Context Aware Access – Google walczy o najwyższe bezpieczeństwo

W dzisiejszych czasach nawet skomplikowane hasło i dbanie o swoje dane mogą nie wystarczyć, aby uchronić się przed oszustami. Wie o tym Google, który swoim narzędziem Context Aware Access pozwala klientom na stworzenie warunków logowania.

Te wnoszą bezpieczeństwo na zupełnie nowy poziom, ponieważ umożliwiają stworzenie szeregu unikalnych warunków, które umożliwią albo zablokują możliwość zalogowania się do czegokolwiek. Począwszy od unikalnego adresu MAC, po zakres godzin, a kończąc na lokacji, których wymóg będzie można podpiąć nie tylko pod aplikację Google, ale również pod wspierane usługi firm trzecich. Na ten moment Context Aware Access współpracuje m.in. z API GCP, G Suite, czy aplikacjami bazującymi na SaaS.

Sam pomysł jest godny pochwały, ponieważ zmniejsza poziom skomplikowania procedury logowania się przez zwyczajnych użytkowników. Jednocześnie swoimi blokadami i wymogami sprawia, że ewentualny oszust musi sprostać wielu składowym, o których przecież nie ma pojęcia. Narzędzie wkrótce zostanie udostępnione zwyczajnym konsumentom, zupełnie jak autorski klucz bezpieczeństwa Titan. Ten w połączeniu z Context Aware Access sprawi, że bezpieczeństwo w firmach korzystających z rozwiązań Google drastycznie wzrośnie.

Czytaj też:

Pomimo swojej ogromnej popularności Tłumacz Google nadal nie jest monetyzowany

Źródło: BGR