WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Jak Core i3 8350K radzi sobie w benchmarkach?

Intel Core i3 8350K to pierwszy procesor z serii i3, który ma posiadać cztery rdzenie i cztery wątki. Jego wydajność ciekawi wszystkich – czy dogodni on i5 poprzednich generacji? Wreszcie doczekaliśmy się pierwszych wyników, które pokazują czego można oczekiwać.

Core i3 8350K został przetestowany w CPU-Z oraz AIDA64. W tym pierwszym osiągnął on 503,3 punktu w teście pojedynczego wątku oraz 1982 w teście wielowątkowym. Jest on szybszy w przypadku jednego wątku nawet od i7 7700K! W wielu wątkach jest już słabiej, jednakże wynika to z prostego faktu – 8350K ma mniej wątków. Wydajność jest więc powalająca, tego nikt się nie spodziewał. Oczywiście należy jeszcze sprawdzić wydajność w grach ale podejrzewam, że także będzie znakomita.

Intel musi wypuścić świetne konstrukcje, bowiem mimo ich przeznaczenia na podstawkę LGA 1151 nie będą one współpracowały z aktualnymi chipsetami. Do ich uruchomienia będa potrzebne płyty oparte o Z370 więc trzeba będzie zmieniać także i płyty główne. Czekam też na dalsze przecieki, które potwierdzą wydajność procesora.

Źródło: https://www.eteknix.com/