WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Core i3 z serii Coffe Lake na starszym chipsecie

W sieci pojawiły się pierwsze doniesienia na temat procesorów Core ósmej generacji uruchomionych na starszym chipsecie. W pełni przetestowano, a nawet podkręcono Core i3 z serii Coffe Lake na platformie Z270. Wygląda na to, że zamieszanie na temat pinów było tak naciągane, jak wzrosty wydajności produktów Intela przed premierą układów Ryzen.

Początkowo Intel bronił się tym, że chipset Z370 wprowadził zmiany w systemie zasilania, których nie posiadały platformy Z270 i Z170. Przypomnijmy tylko, że w obu przypadkach podstawka jest identyczna – LGA1151. Okazało się jednak, że wystarczyło zmodyfikować bios płyty głównej oraz mikrokod, aby przywrócić kompatybilność wsteczną. Dokonał tego jeden z użytkowników serwisu Baidu, który połączył Core i3-8350K z płytą MSI Z170A .

Udało się nie tylko zbootować system Windows, ale również podkręcić procesor i sprawdzić jego stabilność. Nie obyło się jednak bez problemów, ponieważ zintegrowana karta graficzna i pierwszy slot PCIe natychmiast odmówił współpracy. Nie możemy być pewni, czy modyfikacja Core i5 oraz i7 z serii Coffe Lake również wchodzi w grę. W ich przypadku piny odpowiedzialne za zasilanie mogą stać się niemałą przeszkodą, ale i tak wygląda na to, że żonglerka chipsetami, jaką uprawia Intel wydaje się być nieco przekłamana.

Źródło: tweaktown.com