Jak wyglądałoby połączenie klimatu serii Dark Souls z Cuphead? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie na kanale grupy 64 Bits, która przygotowała trwającą półtorej minuty animacje.

Powiew świeżości w grach RPG i platformówkach — tak najkrócej możemy określić tytuły, którymi inspirowali się twórcy filmiku Cupsouls. Bohaterami są dwaj charakterystyczni wojowie, którzy stawiają czoła jednym z najbardziej znanych bossów z Dark Souls. Całość została oczywiście oprawiona specyficzną, w pełni animowaną grafiką 2D, która przypomina styl dawnych, oldschoolowych kreskówek. Zupełnie jak w przypadku Cuphead.

Jednak ten artykuł nie ma na celu wychwalania autorów. Tę krótką animację uznałem za idealny powód na poruszenie kwestii mieszania różnych gatunków gier i klimatów. Pewnie zauważyliście, że na rynku znajdziemy tylko garstkę tytułów z nietypowymi połączeniami. Sztandarowym przykładem takich praktyk jest seria Borderlands, która jako jedna z pierwszych przełamała granice rozsądku i połączyła dynamicznego, pierwszoosobowego shootera z komiksową grafiką i niecodziennym humorem. Sukces, jaki osiągnęła, powinien zainspirować innych deweloperów, ale Ci nadal uparcie brną w utarte schematy.

Nie wiem jak Wy, ale mieszanina klimatu Dark Souls i Cuphead (nawet pod postacią zwykłego filmiku) ogromnie przypadła mi do gustu. Na tę animację trafiłem dzięki kilku zrzutom ekranu, opublikowanych na jednym z anglojęzycznych forów jako ”Współpraca FromSoftware z StudioMDHR”. W pierwszych chwilach naprawdę myślałem, że oba studia zdecydowały się na kooperację, ale odnalezienie źródła potwierdziło, że to zwyczajny fake.

A co z Wami? Czy również lubicie nieco dziwaczne połączenia mechanik i klimatów w grach komputerowych? Koniecznie dajcie znać w sekcji komentarzy, na jaką hybrydę chcielibyście ujrzeć.

Źródło: YouTube

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!