WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

CyanogenMod pozwoli czasowo zablokować aplikacje

Firma Cyanogen ogłosiła, że w nadchodzącej aktualizacji ich oprogramowania znajdzie się opcja blokowania danych, a jedyną opcją odwrócenia tego procesu będzie odpowiednia autoryzacja.

CyanogenMod jest jedną z najpopularniejszych opensource’owych aplikacji poszerzających możliwości systemów Android oraz iOS. Wersja CM13 została wydana około miesiąca temu, a w najbliższej przyszłości pojawi się jej aktualizacja, która wprowadzi ważną zmianę w funkcjonowaniu urządzeń z zainstalowanym buildem.

Chodzi o możliwość blokady programów, do których dostęp mogłyby mieć niepożądane osoby. Oczywiście zastosowań może być więcej, wystarczy pomyśleć o studentach, którzy w czasie sesji nie mogą znaleźć motywacji do nauki, a ciekawszą opcją wydaje im się używanie smartfona. Biorąc pod uwagę chęć zabezpieczenia danych, CyanogenMod nie ochroni nas przed zdalnym atakiem hakerów, jednak jeśli o chodzi o manualną kradzież informacji – jak najbardziej.

Oczywiście blokada nie musi być permanentna (wtedy równie sensownym rozwiązaniem byłoby usunięcie wybranych programów na stałe). Będzie można ją cofnąć przy pomocy podania kodu bądź przyłożenia palca w celu odczytania linii papilarnych.

[Źródło i grafika: digitaltrends.com]