WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Cyberpunk 2077 będzie inspiracją dla innych twórców

Po raz kolejny mam okazję przytoczyć Wam słowa projektanta zadań z CD Projekt Red. Tym razem mój wzrok przykuło stwierdzenie, że Cyberpunk 2077 będzie inspiracją dla innych twórców. Ujawnił również co nieco na temat kwestii politycznych.

Nie są to może najświeższe informacje, ale jeśli nie mieliście okazji zagłębić się w lekturę magazynu EDGE, to zdecydowanie będziecie zadowoleni. Jak już wspominałem, projektant zadań z CDPR, Patric Mills, który ewidentnie pracuje nad Cyberpunkiem 2077, powiedział w kontekście studia, że:

Jedną z rzeczy związanych z tą firmą zawsze było pokazywanie branży gier, jak robić wiele rzeczy. Chcemy zmienić branżę gier. Chcemy powiedzieć: „Możemy robić różne rzeczy, nie musimy robić tego w ten sposób”. I to w zgodzie z naszym mottem: „Jesteśmy buntownikami”, czyż nie?

Poruszył również samą fabułę i opowiadaną historię, która nie będzie stronić od poprawności politycznej i samej polityki. Można pokusić się nawet o stwierdzenie, że w Cyberpunku 2077 historia zostanie przedstawiona jak nigdy dotąd:

Podczas gdy inne studia mówią „Och, nie, nie, nie, tu nie ma nic politycznego „, my mówimy: „Tak, właśnie jest.” To niekoniecznie jest coś, czego się spodziewasz i nie zamierzamy mówić o tym, co dokładnie powiemy – to Ty decydujesz, kiedy i czy grasz. Cyberpunk posiada jednak odniesienia do dzisiejszej sytuacji.

Cyberpsychoza w Cyberpunk 2077 i rola questów

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Wccftech