WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Cyberpunk 2077 przyczynił się do sukcesu CD Projekt SA na giełdzie

CD Projekt SA może już świętować kolejny sukces. Po ostatnim rekordzie na giełdzie z początków lipca wycena spółki zwiększyła się z 16,8 miliardów złotych do.. 21,184 miliardów złotych.

Na to wszystko ma wpływ głównie Cyberpunk 2077, który jest obecnie największym projektem podlegającemu spółce studia CD Projekt Red. To przez ostatnie kilkadziesiąt miesięcy zarabia głównie ze sprzedaży gier z trylogii Wiedźmin i mikropłatności w Gwincie. Oczywiście taka stagnacja nie wróżyłaby dobrze dla sytuacji na giełdzie, ale dzięki oczekiwaniom i odpowiedniemu dawkowaniu informacji o wspomnianym Cyberpunku, spółka zarabia praktycznie na obietnicach. Te (po pięciu latach) w końcu ujrzały światło dzienne w ramach pierwszego zapisu rozgrywki, co sprawiło, że akcje na giełdzie natychmiast wystrzeliły w górę.

W najwyższym momencie odnotowano rekord w wysokości 222,40 zł za akcję (dwa miesiące temu cieszyliśmy się z ~180 zł). Nie trwało to oczywiście długo, ponieważ już po godzinie cena zaczęła się stabilizować i w chwili pisania tego wpisu wynosi 216,80 zł za akcję. Jednak przychody CD Projekt SA z miesiąca na miesiąc nieustannie maleją, co jest raczej oczywiste. Od premiery Wiedźmina 3 minęły aż trzy lata, a najnowszego dodatku całe 2 lata. Niezbyt „świeże” produkty sprawiły, że dochód w drugim kwartale bieżącego roku spadł o prawie 60% w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim. Wyniósł jednak całkiem sporo, bo 29,5 milionów złotych zysku.

Źródło: Bankier
Zdjęcia: CD Projekt Red