WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Cyberpunk 2077 nie będzie limitowany przez obecną generacje konsol

Nie jest to może jakaś najważniejsza informacja o dziele CD Projekt Red, jaką mogę się z Wami podzielić, ale zdecydowanie ciekawa. Z wywiadu PCGamesN wynika bowiem, że Cyberpunk 2077 nie będzie limitowany przez obecną generację konsol.

O ile wiedzieliśmy od dawna, że Cyberpunk 2077 zmierza na Xbox One i PlayStation 4, to spodziewaliśmy się solidnych cięć graficznych. Mówimy przecież o sprzęcie sprzed 5 lat! Ten z jednej strony jest daleko za PCtami już za 3000 złotych, ale z drugiej… wystarczy sobie przypomnieć fenomenalnie wyglądającego God of War, czy najnowszego Spidermana. Jeśli te produkcje mogą wyglądać tak dobrze na tak starym sprzęcie, to dlaczego coś innego miałoby spotkać CP77?

Oczywiście skala tych produkcji jest inna i porównujemy tutaj ekskluzywne gry na jedną platformę z tą na kilka. Jednak ostatnia wypowiedź jednego z deweloperów wskazuje, że optymalizacja Cyberpunka 2077 zaczęła się już na początku procesu produkcyjnego, a teraz specjaliści zajmują się tylko dopieszczaniem poszczególnych elementów. Czyżby data premiery nie była tak odległa, jak mogłoby się nam wydawać?

Czyli jak to może wyglądać?

Jeśli Cyberpunk 2077 zadebiutuje na rynku do 2020 roku, to dla CDP Red strzałem w kolano byłoby porzucenie obecnej generacji konsol. Posiadają je bowiem miliony graczy, z których nie wszyscy kupią zapewne od razu nowe PlayStation, czy Xbox One. Spółka celuje zapewne w to, co Rockstar Games zrobił z GTA V – wydał je zarówno na PlayStation 3 (oraz Xbox 360), jak i PlayStation 4. Jednak fakt, że „Cyberpunk 2077 nie będzie limitowany przez obecną generacje konsol” może wskazywać, że czekać go będą jakieś cięcia graficzne. No, chyba że optymalizacja okaże się naprawdę bezbłędna:

Data premiery Cyberpunk 2077 ujawniona przez tureckiego wydawce

Źródło: Eteknix
Zdjęcia: Eteknix