Przychody z działalności niepowiązanej z grami wideo wzrosły w czwartym kwartale 2016 roku znacząco tak w Google Play, jak i Apple App Store. Co jest za to odpowiedzialne?

W porównaniu do roku 2015, rok 2016 jawi się jako znacznie bardziej dochodowy dla konkurencyjnych sklepów z oprogramowaniem. Przez działalność Spotify czy Netflixa, tak Apple App Store jak i Google Play Store zanotowały ostatnio znacząco wzrost dochodów. Pomimo tego, że Google Play Store zanotował większy wzrost, wartość jego całkowitych przychodów jest ciągle niższa od tych App Store (3,3 miliarda dolarów do 5,4 miliarda i kolejno 82% wzrost i 60%).

Spotify zajęło najwyższe miejsce w klasyfikacji gwarancji dochodu niepowiązanego z grami wideo na obydwu platformach, a także w klasyfikacji generalnej, wliczającej także gry. Liczba największych pobrań należy, standardowo, do Facebooka, którego serwisy Facebook, Messenger, WhatsApp i Instagram zajęły wszystkie cztery pierwsze miejsca. Całkowita liczba pobrań wzrosła tutaj o 17% w stosunku do roku 2015.

Spragnionym większej ilości danych podsuwamy link do pełnego raportu przygotowanego przez sensortower.com. Można znaleźć go w tym miejscu.

źródło: neowin.net | zdjęcie: apps.goodereader.com