WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Czy aktualizacja Mixera sprawi, że Twitch upadnie?

Aktualizacja Mixera może namieszać na rynku platform streamingowych. Co autorzy aplikacji zamierzają dodać w nadchodzących miesiącach?

Mixer to platforma streamingowa, która powstała dzięki wykupieniu Beam przez Microsoft. Od tej pory twórcy Xboksa starają się zdobyć większą popularność poprzez rozdawanie gier podczas E3 czy aktualizacje, które mają wprowadzić innowacyjne rozwiązania. Autorzy Mixera postanowili podzielić się informacjami na temat rozwoju ich platformy. Zdaje się, że na nowych rozwiązaniach skorzystają streamerzy i widzowie!

Nadchodzące aktualizacje Mixera noszą szumną nazwę „Sezon drugi”. Dotychczas największym plusem platformy Microsoftu było niezwykle małe opóźnienie w stosunku do tego, co w danej chwili robi streamer, a kiedy widzi to widz. Teraz dojdą nowe, ciekawe opcje. Udostępnione zostaną tzw. Skills. Jest to nowy sposób komunikacji na czacie. Płacąc za skorzystanie z Skills będziemy mogli uruchomić drobną minigrę, a streamer otrzyma za to pieniądze. Osoby, które jednak nie chcą płacić również otrzymają możliwość uruchomienia Skills. W specjalnym systemie lojalnościowym będziemy w stanie zarobić Sparks, za które uruchomimy daną opcję.

Ponadto, od teraz wykonywanie danych czynności na streamie się opłaci. Nawet za zwykłe pisanie, platforma doda nam punkty doświadczenia. Te przełożą się na nasz poziom u danego streamera, co ma obrazować, jak bardzo jesteśmy przywiązani do danej osoby.

Czytaj też: Oficjalne wymagania sprzętowe Battlefield 5

Źródło: venturebeat.com