WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Czyżby na horyzoncie rysowała się nowa gra z serii Batman: Arkham?

Jeszcze niedawno byliśmy przekonani, że Rocksteady odpuściło sobie zabawę z marką Batman: Arkham, z którą byli związani od części Arkham Asylum. Nowe doniesienia sugerują, że sytuacja jest kompletnie odwrotna i 8 marca zostanie zapowiedziana nowa gra z serii.

Z racji tego, że wieści te pochodzą z anonimowego źródła na Reddicie, należy podchodzić do nich z odpowiednią dozą dystansu, ale z racji tego, jak rewolucyjną serią okazało się Batman: Arkham, ciężko nie rozbudzić w sobie entuzjazmu. Gra, o jakiej głośno zrobiło się na Reddicie miałaby nazywać się Batman: Arkham Insurgency i oto, co udało się o niej ustalić (drobne spoilery):

 1. Akcja gry ma toczyć się około trzy lata po wydarzeniach z Arkham Origins. Rozgrywka ma toczyć się na tym samym silniku, co w przypadku Arkham Knight, a prace nad grą trwają od 2014 roku.
 2. W Arkham Insurgency dostaniemy możliwość wcielenia się w dwóch głównych bohaterów: Batmana oraz Dicka Graysona w roli Robina. W tym momencie, Grayson pełni rolę Robina od jakichś dwóch lat.
 3. Akcja gry będzie toczyć się w dotychczas nieodkrytym rejonie przybrzeżnym Gotham, który ma mieć rozmiar trzech wysp z Arkham Knight. Nowością będzie wprowadzenie znacznie większej ilości wewnętrznych lokacji, dlatego też do większości budynków będzie można teraz wejść.
 4. Fabuła ma koncentrować się na chaosie, który rozpętał się w Blackgate i Arkham Asylum, po kilkunastu atakach terrorystycznych na terenie miasta, co poskutkowało odcięciem od świata rejonu Gotham, nad którą GCPD kompletnie straciło kontrolę. Jak łatwo się domyślić, to właśnie tam Batman i Robin będą zajmowali się ratowaniem obywateli, którzy zewsząd otoczeni są grupami przestępców.
 5. Batmobil jest dostępny w grze, ale jego sposób działania został zmieniony. Nie ma już trybu walki, ale sposób sterowania nim został przebudowany tak, aby to zrekompensować. Walka z Batmobila będzie od teraz skupiała się głównie na pościgach, podczas których wykorzystamy prędkość i manewrowość pojazdu, połączoną z całym arsenałem, jaki znajdziemy na jego pokładzie. Zaliczają się do nich rakiety, EMP czy wyciągarka.
 6. Podwójny tryb gry również jest obecny, ale został poddany pewnym modyfikacjom. Podwójne powalenie zostało co prawda usunięte, ale do gry zaimplementowano całą masę nowych kombosów. Całkowicie nowe drzewko umiejętności zostało również dodane do rozgrywki.
 7. Walka ma skupiać się bardziej na pojedynkach 1 na 1. Ciągle bardzo istotny ma być aspekt rytmiczny, gdzie w odpowiednim czasie musisz wciskać odpowiednie przyciski, ale mechanika ta ma zyskać większą złożoność niż klasyczny atak/kontratak znany z poprzednich gier.
 8. Owlman i Court of Owls mają być głównymi złymi w tym tytule – chociaż nacisk ma być położony zdecydowanie na tego pierwszego. Mówi się, że Trybunał widzi w Batmanie zagrożenie dla ich kontroli, dlatego decydują się rozpętać przestępcze powstanie, aby go zlikwidować.
 9. Inni znani przeciwnicy, jacy pojawią się w grze to Maxie Zeus, Dollmaker, Killer Moth, Anarky, Two Face, Blockbuster, Ventriloquist, Cornelius Stirk, Tweedledee i Tweedledum, Dusan al Ghul, Mad Monk, Dala, Ridler oraz (oczywiście) Joker. Będzie miał on istotną rolę w fabule, ale na pewno nie będzie w żaden sposób głównym złym. Zazwyczaj będzie on dbał o swoje własne korzyści, ale jeśli będzie mu to na rękę, zdecyduje się nawet pomóc Batmanowi i Robinowi.
 10. Alfred i Lucius Fox są twoimi głównymi kontaktami w grze. Barbara Gordon pomoże w kilku pobocznych misjach, głównie zmagając się ze swoim uczuciem wobec Dicka Graysona, niestety nieodwzajemnionym.
 11. Inaczej niż w przypadku Arkham Knight, tu będą występowały bitwy z bossami.

źródło: eteknix.com | zdjęcie: amazon.com