WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Czyżby nadchodził sequel gry Thief?

Ostatnia część serii Thief nie cieszyła się wielkim uznaniem ze strony graczy i recenzentów, nie znaczy to jednak, że nie może ukazać się jej sequel.

Od premiery w roku 2014, przyszłość franczyzy Thief pozostawała niepewna. Jej twórcy upierali się, że zanim zaczną ferować wyroki, postanowią przyjrzeć się przyjęciu najnowszej części i dopiero wtedy ogłoszą, czy istnieją plany na kontynuację. Ostatecznie Thief doczekał się mieszanego przyjęcia, zbierając na portalu Metacritic średnią ocen w wysokości 68%.

W ostatnich miesiącach na temat serii nie pojawiały się żadne informacje od Eidosu, większość założyła więc, że jest ona martwa. W zeszłym roku Deadline Hollywood donosiło jednak, że może nam się kroić filmowa adaptacja Thiefa ze strony Straight Up Films, we współpracy z Royem Lee i Adrianem Askariehem. Adam Mason i Simon Boyes, pracownicy Square Enix, mieli wspólnie opracowywać do niego scenariusz.

Ostatnio pojawiły się również informacje o tym, że równolegle z pracą nad filmem toczy się również dłubanie nad kolejną grą, co ogłosiło Straight Up Films, mówiąc „Są to jedne z najlepszych gier, jakie kiedykolwiek stworzono. Seria doczeka się piątej części, nad którą prace aktualnie trwają i zostanie ona wydana razem z filmową adaptacją”.

Polygon poprosił Square Enix o komentarz w tej sprawie, ale przedstawiciel firmy odrzekł, że nie mają oni aktualnie nic do ogłoszenia. Wnioski są oczywiste – skoro SE nie zdementowało plotek, a te pojawiły się od zaufanego źródła, wygląda na to, że Straight Up Films niechcący podzieliło się poufnymi informacjami. Póki co, nie wiemy jednak niczego na temat gry lub filmu, trzeba będzie więc jeszcze trochę poczekać na szczegóły.

źródło: techspot.com | zdjęcie: gamespot.com