WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Czy nowy model Google Glass jest właśnie testowany?

Do Federalnej Komisji Łączności (FCC) zostało wysłane zgłoszenie od Google, które szczególnie przykuło naszą uwagę. Bowiem pod tajemniczym kodem  A4R-GG1 może ukrywać się nowy model Google Glass.

Dane wysyłane w zgłoszeniu są zwykle całkiem precyzyjne i łatwo wyczytać z jakim urządzeniem mamy w nim do czynienia. Tutaj, niestety na nasze nieszczęście, jest zupełnie inaczej. Mamy póki co podaną nazwę „BLUETOOTH & DTS/UNII a/b/g/n/ac” i kod modelu, w którym tajemnicze GG1 może stać za skrótem od nowego Google Glass 1. Poza tym napisano również, że sprzęt wspierać ma Wi-Fi typu 802.11a/b/g/n/ac pracującym z częstotliwością 2.4 oraz 5 GHz. Do łączenia wykorzystany zostanie również Bluetooth LE czy kabel USB. To, co jednak mocno wskazuje, że mamy do czynienia z urządzeniem przenośnym to fakt, że w zgłoszeniu pojawiła się wzmianka o wymienialnych bateriach, choć nie jest podana ich dokładna specyfikacja. Dodatkowo pojawia się informacja o wejściu do zasilacza sieciowego.

Warto też wspomnieć, że etykieta FCC jest etykietą wirtualną. Oznacza to, iż nie jest ona wydrukowana na samym urządzeniu, a w oprogramowaniu. Podejrzane jest w tym przypadku, że sama etykieta jest w rozdzielczości 640×480… takiej samej jaką obsługuje wyświetlacz Google Glass.

Czy faktycznie mowa tu o nowym modelu nowoczesnych okularów od Google? Mamy wrażenie, że przekonacie się o tym już wkrótce. Tak jednoznaczne dane to raczej nie jest przypadek.

[źródło i grafika: eteknix.com]