Do Federalnej Komisji Łączności (FCC) zostało wysłane zgłoszenie od Google, które szczególnie przykuło naszą uwagę. Bowiem pod tajemniczym kodem  A4R-GG1 może ukrywać się nowy model Google Glass.

Dane wysyłane w zgłoszeniu są zwykle całkiem precyzyjne i łatwo wyczytać z jakim urządzeniem mamy w nim do czynienia. Tutaj, niestety na nasze nieszczęście, jest zupełnie inaczej. Mamy póki co podaną nazwę „BLUETOOTH & DTS/UNII a/b/g/n/ac” i kod modelu, w którym tajemnicze GG1 może stać za skrótem od nowego Google Glass 1. Poza tym napisano również, że sprzęt wspierać ma Wi-Fi typu 802.11a/b/g/n/ac pracującym z częstotliwością 2.4 oraz 5 GHz. Do łączenia wykorzystany zostanie również Bluetooth LE czy kabel USB. To, co jednak mocno wskazuje, że mamy do czynienia z urządzeniem przenośnym to fakt, że w zgłoszeniu pojawiła się wzmianka o wymienialnych bateriach, choć nie jest podana ich dokładna specyfikacja. Dodatkowo pojawia się informacja o wejściu do zasilacza sieciowego.

Warto też wspomnieć, że etykieta FCC jest etykietą wirtualną. Oznacza to, iż nie jest ona wydrukowana na samym urządzeniu, a w oprogramowaniu. Podejrzane jest w tym przypadku, że sama etykieta jest w rozdzielczości 640×480… takiej samej jaką obsługuje wyświetlacz Google Glass.

Czy faktycznie mowa tu o nowym modelu nowoczesnych okularów od Google? Mamy wrażenie, że przekonacie się o tym już wkrótce. Tak jednoznaczne dane to raczej nie jest przypadek.

[źródło i grafika: eteknix.com]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!