Dwie części Star Wars: Knights of the Old Republic to prawdopodobnie najlepsze gry komputerowe, jakie kiedykolwiek powstały pod szyldem Gwiezdne Wojny. Mimo tego, że fani wielokrotnie podkreślali chęć powrotu do świata stworzonego przez BioWare, ich prośby pozostawały niewysłuchane. Czyżby aż do dzisiaj?

Dziennikarz Liam Robertson ujawnił ostatnio na łamach swojego podcastu, że BioWare Austin, stojące za The Old Republic, tworzy aktualnie prototyp nowego KotORa. Jego informacje pochodzą z anonimowych źródeł, więc ciężko potraktować to jako potwierdzenie tych wspaniałych wieści.

Dowiedziałem się, że BioWare Austin pracuje aktualnie niemal wyłącznie nad grami Star Wars i stan ten zachowa się przez jakiś czas. To, nad czym dłubią oni obecnie – i mam to z dobrych źródeł – to jakaś forma remake’u/odrodzenia KotORa. Nie wiem, kiedy informacja ta ma zostać upubliczniona, ale gra jest w produkcji już od pewnego czasu.

Mówi się, że nowa gra miała być jedynie remakiem KotORa, ale ostatecznie przerodziła się w coś znacznie więcej.

Nie mam pojęcia, jak skończy gra. Słyszałem, że nie jest to już remake, ale z całą pewnością zaczęła ona jako remake. Teraz produkcja odchodzi od pierwotnego zamiaru, ewoluując w coś nowego. Myślę, że twór ten może otworzyć się na nowe lore z uniwersum Star Wars, bo KotOR był znany z tego, że czerpał z “rozszerzonego uniwersum”.

źródło: techspot.com | zdjęcie: starwars.wikia.com