Wygląda na to, że pierwszoosobowy shooter S.T.A.L.K.E.R. może wkrótce otrzymać reboota na znanym silniku CryEngine 3.

Pozwala tak twierdzić seria ukazujących się na YouTube klipów nazwanych “CryEngine 3 – S.T.A.L.K.E.R.-Project”. Pierwszy z nich jest zatytułowany “Noises of the Zone” i jest on niejako cinematiciem, jednak rzekomo w pełni odtworzonym na silniku gry.

Kolejny zwiastun jest nieco dłuższy i zawiera już ujęcia bardziej przypominające gameplay. Obydwa można śmiało określić jako przedstawiające bardzo urodziwe ujęcia z serii S.T.A.L.K.E.R., ciężko jednak określić powiązania tych filmów z wydawcą tej marki. Według HardOCP “niejasnym jest, skąd właściwie pochodzą te filmy, kto stoi za projektem i czy zostanie on opublikowany”.

Mimo tego, że materiały zostały wrzucone na konto Achieved with CryEngine, który korzysta z oficjalnego loga CryEngine, jedyne informacje, jakie w nim znajdziemy to link do strony na Facebooku o tej samej nazwie. Tam nie macie się co spodziewać żadnych wskazówek, na temat tego, czym w ogóle jest CryEngine 3 – Stalker. Nawet Google wysiada przy próbach ustalenia, co jest tutaj czym.

Jedno jest pewne – niezależnie od tego, czy to fanowski wytwór, czy może oficjalny reboot, jeśli doczeka się on premiery, liczna grupa fanów STALKERa eksploduje z radości. Należycie do nich?

źródło: techspot.com | zdjęcie: