WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Czyżby Techland tworzył grę RPG w stylu Shadow of the Colossus?

Warszawski oddział firmy Techland zaczyna kampanię nęcenia graczy szczątkowymi informacjami o swoim nadchodzącej „gigantycznej grze fantasy z otwartym światem i elementami RPG”. 

Polscy twórcy choćby Dying Light czy serii Dead Island otrzymali niedawno w ramach konkursu GameINN dofinansowanie w wysokości 4,5 miliona złotych od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Uzasadnieniem, jakie Techland podał, aby to właśnie ich łapki spoczęły na sowitym wsparciu rządowym, był rozwój „nowatorskiej technologii wspierania efektywności produkcji zaawansowanych technologicznie gier AAA”, a także „opracowanie prototypu interakcji z przeciwnikami nietypowych rozmiarów, dla gier z kategorii FPP, action-RPG, rozgrywanej w autorskim świecie fantasy, z wykorzystaniem technologii DirectX12”.

Możemy więc spodziewać się, że warszawski Techland pracuje nad czymś w rodzaju Monster Hunter lub Shadow of the Colossus, co brzmi całkiem interesująco. Zwłaszcza, że ponoć pieczę nad projektem ma sprawować były projektant Wiedźmina 3 i Gwinta, Damien Monnier, aktualnie pracujący w Techland Warszawa.

Warto poinformować również, że największa część dofinansowania trafiła do CD Projekt, które pochwaliło się technologią City Creation służącej do „kreacji żywego, grywalnego w czasie rzeczywistym, miasta o wielkiej skali, które bazuje na zasadach sztucznej inteligencji i automatyzacji oraz uwzględnia opracowanie innowacyjnych procesów i narzędzi wspierających tworzenie najwyższej jakości gier z otwartym światem”. Kolejnymi mechanizmami, które przekonały do siebie przedstawicieli Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, były Cinematic Feel („technologia umożliwiająca dostarczanie unikalnej, filmowej jakości w grach RPG z otwartym światem”), Seamless Multiplayer („unikalna rozgrywka dla wielu graczy, uwzględniająca wyszukiwanie przeciwników, zarządzanie sesją…”), a także Animation Excellence („generująca znaczny wzrost jakości i produktywności skomplikowanych animacji ciała i twarzy na potrzeby gier RPG z otwartym światem”).

źródłovg247.com | zdjęciefirma.techland.pl