Niemiecka firma Daimler oraz chiński partner joint venture BAIC Motor Corporation planują zainwestowanie 5 miliardów juanów (735 miliony dolarów) w samochody elektryczne zasilanie bateriami, produkowane w Chinach do roku 2020. 

Inwestycja ta ma być wykorzystana, aby zapewnić przemysłowi potrzebną infrastrukturę, na co w dużej mierze ma składać się fabryka baterii, mająca stanąć w Chinach. Jej budową zajmie się Beijing Benz Automotive Co., Ltd., o czym poinformowano w oświadczeniu wystosowanym przez Daimlera w środę. Plany na przyszłość w następujący sposób snuł członek zarządu Hubertus Troska:

Do roku 2025, chiński rynek będzie dysponował znaczącą częścią globalnej sprzedaży samochodów elektrycznych Mercedes-Benz.

Daimler i BAIC podpisało porozumienie w zeszłym miesiącu, które ma doprowadzić do poprawienia jakości fabryk produkcyjnych BBAC, aby te były w stanie wytwarzać New Energy Vehicles, czyli nisko-emisyjne samochody, do których zaliczają się hybrydy i zasilanie bateriami samochody elektryczny.

źródło: reuters.com | zdjęcie: daimler.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej