WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Dance Dance Revolution uratowało życie Amerykanina

Dance Dance Revolution uratowało życie gracza. W jaki sposób do tego doszło?

Xopher, bohater dzisiejszej historii przez ostatnie lat walczył z własnymi problemami za pomocą gry tanecznej Dance Dance Revolution. W 2012 dowiedział się on, że jeżeli nie schudnie, to w wieku 50 lat będzie musiał przejść operację transplantacji serca. Informacja o tym zszokowała mężczyznę, który ważył około 135 kg. Xopher pamiętał jednak o czasach, gdy zagrywał się w pobliskich lokalach w Dance Dance Revolution. Gra taneczna, w której musimy w odpowiednim czasie wciskać nogami właściwe klawisze, zaczęła jawić mu się jako wyjście z problemu.

Jak postanowił, tak zrobił. Xopherowi udało się kupić w serwisie Ebay uszkodzoną maszynę, którą należało odrestaurować. Po dwóch tygodniach prac gra była gotowa do uruchomienia. Początkowo graczowi udawało się ukończyć tylko trzy utwory dziennie, na najniższym poziomie trudności. Po kilku miesiącach bez problemu potrafił on grać bez przerwy, nabijając ogromne ilości combo na najwyższym poziomie.

Wraz z dobrą zabawą, Xopherowi ubywały kilogramy. Teraz, w 2018 jego waga wynosi poniżej 90 kg i można powiedzieć, że Dance Dance Revolution uratowało życie. Do dalszego spadku wagi wymagane są już dodatkowe ćwiczenia, ale jedno jest najważniejsze – jego aktualny stan nie zagraża życiu. Xopher poleca teraz wszystkim grę Dance Dance Revolution. Dotychczas ukazało się mnóstwo odsłon, więc każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Jeśli jesteście ciekawi życia bohatera wpisu, możecie śledzić go na Instagramie.

Wirtualna przyjaźń silniejsza od raka

Źródło: kotaku.com