WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Daredevil zalicza spadek oglądalności

Niedawno odbyła się premiera 3. sezonu Daredevila na Netfliksie. Spotkał się on z dobrym przyjęciem przez krytyków, jednak towarzyszyły mu również informacje o anulowaniu dwóch innych produkcji Marvela na tej platformie. Najnowszy raport pokazuje, że również Daredevil zalicza spadek oglądalności, a jego przyszłość już i tak wydaje się być nieco niepewna.

Po ukazaniu się informacji na temat anulowania Luke’a Cage’a i Iron Fist fani zaczęli obawiać się i o Daredevila. Spadek szumu medialnego towarzyszył także tej produkcji. Najnowsze dane pochodzące od firmy analitycznej Jumpshot na pewno tych obaw nie rozwieją. Jumpshot może śledzić „pięć miliardów akcji dziennie na 100 milionach urządzeń” dzięki czemu może analizować oglądalność seriali Netflixa wśród użytkowników.

Drugi sezon Daredevila jest najczęściej oglądaną serią Marvel-Netflix. Mimo pochlebnych opinii trzeci sezon nie potórzył tego sukcesu. Porównując dane z pierwszych tygodni po premierach obu sezonów odkryto, że Daredevil zalicza spadek oglądalności w wysokości aż 57 procent.

Oczywiście nie znaczy to, że zostanie anulowany, zwłaszcza, że nadal zainteresowanie nim jest większe niż ostatnimi sezonami Luke’a Cage’a i Iron Fist. Poza tym Jumpshot monitoruje tylko użytkowników w Stanach Zjednoczonych i to też nie wszystkich. Natomiast Netflix nie udostępnia swoich danych. Mimo wszystko te informacje są niepokojące i zapewne wielu fanów Diabła z Hell’s Kitchen będzie obawiać się przyszłości ulubionego bohatera.

Czytaj też: Dowód na podróż w czasie w Avengers 4

Źródło: https://www.cbr.com/