Microsoft opublikował wczoraj nową aktualizację Windows 10 preview z ulepszeniami z myślą o graczach. Ta podnosi udostępnioną testerom na początku lutego wersję 18329 (udostępnionej testerom 1 lutego) do 18334, czyli nadal mamy do czynienia z kompilacjami 19H1, które trafią do masowego odbiorcy jeszcze w pierwszej połowie tego roku.

Windows 10 jest rozwijany jako usługa, co oznacza, że ​​regularnie otrzymuje nowe funkcje. Firma Microsoft wydała dotychczas sześć głównych aktualizacji: listopadową aktualizację, rocznicową aktualizację, twórczą aktualizację, jesienną wersję programu Creators Update, aktualizację z kwietnia 2018 i aktualizację z października 2018 roku.

Kolejna, już siódma wprowadzi do systemu technologię przygotowaną z myślą o grach, więc Microsoft prosi członków Windows Insiders o pomoc  w „sprawdzeniu poprawności działania tych systemów zgodnie z oczekiwaniami” w grze State of Decay, którą można pobrać za darmo na określony czas.

Do tego każdy z testerów potrzebuje konta Xbox i zainstalowaną aplikację Xbox Insider Hub, w której to może się zalogować za pomocą Gamertagu. Następnie wystarczy odnaleźć ją w sklepie w edycji testowej i zainstalować nową (testową już) wersję DirectX.

Czytaj też: Hakerzy złamali Androida przy użyciu zdjęcia PNG

Źródło: Venturebeat

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej