Już wiem, co będę robić, kiedy tylko uda mi się uszczknąć trochę wolnego czasu wieczorem. Steam, a raczej polskie studio IMGN.PRO postanowiło rozdać wszystkim chętnym swoje oczko w głowie, jakim jest zapowiadany niegdyś szumnie Kholat. 

Jedyne co musicie zrobić, to albo udać się tutaj i dodać grę do biblioteki, albo odszukać ją w sklepie w aplikacji Steam. Zdecydowanie warto poświęcić na to kilka sekund, ponieważ Kholat jest jedną z tych gier, które zamiast wylądować na stosie crapu i tytułów, których nigdy nie odpalicie, może zainteresować Was niecodziennym podejściem do klimatu horrorów. Tak opisują ją sami twórcy:

Kholat to gra eksploracyjna z elementami horroru inspirowana prawdziwym wydarzeniem – tragedią na Przełęczy Diatłowa, w której dziewięcioro rosyjskich turystów zginęło w niewyjaśnionych okolicznościach. Gracz zanurzy się w bezkresnej scenerii gór Ural i będzie się starał dowiedzieć, co tak naprawdę się wydarzyło. Na każdym kroku pojawią się kolejne pytania i wątpliwości. 

Kholat może i nie jest specjalnie wymagający, ale jak na swój gatunek, niektóre lokacje mogą przynajmniej przykuć oko. Dla wszystkich tych, którzy niespecjalnie dobrze radzą sobie z angielskim mam z kolei świetną nowinę – ta gra posiada pełne spolszczenie. Mnie z kolei nie pozostaje nic innego, jak podrzucić Wam naszą recenzję sprzed kilku lat.

Czytaj też: Recenzja gry Kholat

Źródło: Steam

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!