Po raz kolejny możemy dorzucić do swojej wirtualnej biblioteki grę za zupełną darmochę. Jednak tym razem nie jest to nic niewarty szrot, którego porzucicie na zawsze, a Insurgency, czyli realistyczny i cholernie interesujący shooter.

Nie jest tym samym zbyt nowy, ponieważ zadebiutował w 2014 roku. Za jego produkcje i dalsze rozwijanie było i jest odpowiedzialne studio New World Interactive, które możecie kojarzyć z Day of Infamy. Insurgency przypiszecie do swojego Steama wchodząc po prostu w ofertę w tamtejszym sklepie. Następnie wystarczy  kliknąć „Install Game” po czym gra zostaje dodana na zawsze do Waszego konta. Czas na to macie jednak ograniczony, bo akcja zakończy się jutro (14.08) w godzinach wieczornych.

Insurgency nie jest produkcją, obok której można przejść obojętnie. Zwłaszcza kiedy macie możliwość zebrania zgranej paczki znajomych. Gra oferuje taktyczną zabawę głównie w multiplayer, gdzie interfejs ograniczono do minimum, a realizm wyniesiono do maksimum. Oczywiście w racjonalnym tego słowa znaczeniu. Można pokusić się więc o porównania do ARMA III, ale nie znajdziemy tam otwartych i tak rozległych map. Twórcy postawili bowiem na cztery tryby rozgrywki, gdzie mamy ściśle wyznaczony cel… i przeszkadzających nam w jego osiągnięciu przeciwników.

Tak więc, raz jeszcze zapraszam pod ten link.

Oto powód, dlaczego w Wolfenstein Youngblood znajdziemy tryb kooperacji

Źródło: Steam
Zdjęcia: Steam

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej