WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Darmowy ARK: Survival Evolved Mobile zadebiutuje w przyszłym tygodniu

Ktoś chętny na surwiwalową przygodę w świecie dinozaurów na smartfonie? Studio Wildcard ujawniło, że wszyscy chętni będą mieć ku temu okazję już 14 czerwca. Wtedy to swoją premierę będzie miał ARK: Survival Evolved Mobile na systemy Android oraz iOS.

Przygotowaniami portu ARK: Survival Evolved zajęła się ekipa z War Drum Studios, a cała ta mobilna wersja nie będzie specjalnie odbiegać od oryginału. Twórcy byli oczywiście zmuszeni do opracowania nowego interfejsu, modelu sterowania, a nawet sporego graficznego downgrade. W grze został na szczęście zachowany najważniejszy element rozgrywki, czyli tryb multiplayer. W jego ramach gracze nie będą niczym skrępowani, a przygoda nie będzie odbiegać od pierwowzoru. Co jednak ważne, ARK: Survival Evolved Mobile będzie zupełnie darmowy, ale towarzyszyć mu będą reklamy oraz mikrotransakcje.

Te dosyć drastycznie wpływają na grę, ponieważ skupiają się głównie na specjalnych bursztynach. Za ich pośrednictwem gracze będą w stanie tworzyć nie tylko specjalnie konstrukcje, ale pozwalać sobie na mały „god mode” w postaci pasywnych bonusów, czy wskrzeszania poległych dinozaurów-kompanów. Wspomniane bursztyny może i będzie można znaleźć w świecie gry, ale inni gracze i agresywna fauna z pewnością nam to utrudni. Jeśli jednak nie chcecie bawić się w żadne mechanizmy free-to-play, to nic nie stanie na przeszkodzie ku wykupieniu specjalnej subskrypcji. Ta zapewni Wam specjalne przedmioty oraz usunie z Waszego klienta wszelkie reklamy.

Źródło: Eurogamer.net