WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Darwin Project przechodzi w model F2P

Gier Battle Royale za zupełną darmochę nigdy za wiele. Tym razem do doborowego grona dołącza Darwin Project – gra od podstaw zaprojektowana i stworzona z myślą o trybie Battle Royale.

Swój pierwszy występ przed szeroką publicznością Darwin Project zaliczył 9 marca, kiedy to trafił do wczesnego dostępu na Steamie. W przeciągu tych kilkudziesięciu dni gra cieszyła się całkiem przyzwoitą popularnością, której żar rozdmuchiwali często streamerzy. To właśnie oni organizowali dla swoich fanów rozgrywki, w których przyjmowali rolę „mistrza gry„. Ten mógł wybierać samodzielnie szereg efektów wpływających na rozgrywkę albo skorzystać ze wbudowanego skryptu ”pytającego” widownie streama co do następnych akcji.

Nie zapewniło to jednak odpowiednio wysokiego poziomu aktywnych graczy, co skutkowało długimi kolejkami i spotykaniem tych samych graczy z meczu na mecz. To właśnie dlatego Scavengers Studio postanowiło zmienić model Darwin Project z P2P na F2P. Twórcy jednocześnie zapewnili, że od teraz za finansowanie rozwoju i utrzymywanie pracującej nad grą ekipy będą odpowiedzialne mikropłatności. Te jednak pozwolą wyłącznie na kosmetyczne zmiany, które już 24 kwietnia zasili ponad 200 skórek zdobywanych za zwyczajne osiągnięcia.