WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Data premiery 5. sezonu Gotham ogłoszona

Fox postanowiło w końcu ogłosić datę premiery kolejnego sezonu serialu Gotham. Fani nie muszą już dłużej czekać w niepewności.

Data premiery 5 sezonu Gotham ogłoszona. Serial związany z Batmanem powróci 3 stycznia 2019 roku. Będzie to jednak ostatni sezon tej produkcji. Na pocieszenie twórcy zamiast planowanych 10 odcinków rozszerzyli go do 12.

Wcześniej pojawiły się doniesienia, że premiera ma być w marcu, jednak ta informacja jest już nieaktualna. Datę styczniową oficjalnie ogłosiła stacja Fox i jej możemy być pewni.

Nowy sezon wprowadzi również postać złoczyńcy Banea, w którego wcieli się Shane West. Z końcem ubiegłego sezonu pożegnaliśmy parę postaci, zaś Gotham zostało zniszczone i odcięte od reszty świata za sprawą ataku bombowego.  W 5. serii zobaczymy, jak przeznaczenie dosięga Bruce’a Wayne’a, który ma wziąć Gotham City pod swoją opiekę. Aby dowiedzieć się jak potoczą się dalsze losy Gotham i Batmana, musimy czekać do stycznia.

Akcja serialu Gotham skupia się wokół świeżo upieczonego detektywa Jima Gordona, który wraz ze swoim partnerem Harvey’em Bullockiem pracuje w Departamencie Policji w Gotham. Ich najważniejszym zadaniem jest odnalezienie morderców miliarderów Thomasa i Marty Wayne’ów. Gordon zastaje na miejscu zbrodni 12-letniego Bruce’a i obiecuje mu schwytać zabójcę rodziców.

Policjant mierzy się z korupcyjną polityką Gotham, szefową gangu Fish Money, hersztem mafijnej grupy Carmine’m Falcone, a także z wieloma innymi czarnymi charakterami.

Serial Gotham można oglądać na platformie streammingowej Netflix.

Czytaj też: Tytani są lepsi niż Infinity War?

Źródło: https://www.cbr.com/