WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Data premiery kolejnych procesorów Ryzen ujawniona!

AMD podzieliło się ze światem swoim harmonogramem wydawniczym, który wskazuje, że ”czerwoni” rozpoczną 2018 rok z przytupem. Poznaliśmy datę premiery kolejnych desktopowych procesorów Ryzen.

Na początek warto wyjaśnić, że procesory Ryzen drugiej generacji będą bazowały na ulepszonej architekturze Zen. Od poprzedników będzie je różnić proces technologiczny – 14nm układy Globalfoundries ustąpią miejsca 12nm. Przełoży się to na znacznie wyższe zegary i potencjał OC, przy mniejszym zapotrzebowaniu na energię. Według zapewnień twórcy chipów procesory będą w stanie osiągnąć częstotliwości oscylujące w granicy 4.2/4.4 GHz, a usprawniona architektura Zen+ umożliwi wsparcie dla szybszych pamięci DDR4.

procesorów Ryzen

Według powyższego wykresu druga generacja procesorów Ryzen pojawi się na rynku już w połowie pierwszego kwartału 2018 roku. Końcem lutego półki sklepowe powinna wypełnić seria Ryzen 7, a Ryzen 5 i 3 otrzymają swoje pięć minut w następnych tygodniach marca. Zwolennicy urządzeń mobilnych również otrzymają coś dla siebie, ponieważ AMD planuje wydać APU w postaci Ryzena 3 oraz Ryzen PRO.

Wraz z procesorami Ryzen serii 2xxx na rynku pojawią się nowe płyty główne oparte o chipsety X470 i B450. Jednak kompatybilność gniazda AM4 zostanie zachowana, a wszyscy właściciele wcześniejszych konstrukcji będą mogli przerzucić się na nową generację za pomocą aktualizacji BIOSu.

Źródło: videocardz.comwccftech.com