WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Data premiery Thronebreaker: The Witcher Tales i Gwinta

W sieci krąży już oficjalna data premiery Thronebreaker: The Witcher Tales i Gwinta CD Projekt Red. Kiedy dokładnie zagramy w najnowsze gry naszego rodzimego studia?

Te informacje to nie żaden przeciek ani plotka. CDPR samo zdecydowało się na ogłoszenie dnia debiutu Thronebreaker: The Witcher Tales i Gwinta na rynku. Obie produkcje trafią na dyski PCtów w ten sam dzień, a dokładnie 23 października 2018 roku, co z pewnością zdenerwuje graczy konsolowych, którzy poczekają na wersję na PlayStation 4 i Xbox One do czwartego grudnia. Ciekawe, jak studio rozwiąże kwestię aktywnych graczy bety Gwinta na konsolach. Ci na oficjalną wersję będą musieli przecież poczekać prawie sześć tygodni. Czy tamtejsze serwery będą dla nich dostępne? Czy już teraz powinni się przygotować na dłuższą przerwę od ulubionej karcianki? Aktualizacja: Okazało się, że jednak nie (za cynk możemy podziękować jednemu z członków grupy Gwint Polska):

O ile Gwinta zapewne znacie, to o Thronebreaker: The Witcher Tales możecie nie wiedzieć wszystkiego. Ta gra, która miała pierwotnie trafić jako dodatek do Gwinta, stała się pełnoprawną produkcją, ale zachowała początkowy kształt. Innymi słowy, nacisk na fabułę, widok izometryczny i walka za pośrednictwem pojedynków karcianych. Poznamy w niej historię królowej Lyrii i Rivi, czyli Meve. Ceny tej produkcji nie poznaliśmy, ale sam Gwint ma być zupełnie darmowy, a serca weteranów ma skraść „Powrotem do korzeni”, czyli swojego rodzaju wersją „Homecoming”.

Thronebreaker: The Witcher Tales będzie oddzielną grą, a nie dodatkiem do Gwinta

Źródło: Materiały Prasowe
Zdjęcia: CD Projekt Red