WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Dave Bautista dołącza do obsady nowej Diuny

Diuna to powieść science fiction napisana przez Franka Herberta, od dawna zaliczana jest do klasyki gatunku. Do tej pory powstała tylko jedna adaptacja filmowa z 1984 roku nakręcona przez Davida Lyncha. Studio Legendary postanowiło opowiedzieć tę historię na nowo, a główną rolę zagra Timothée Chalamet. Teraz Dave Bautista dołącza do obsady nowej Diuny.

Najbardziej znany z roli Draxa w filmach Marvela, Dave Bautista dołącza do obsady nowej Diuny, której reżyserem jest Denis Villeneuve. Będzie to ich kolejna, po filmie Blade Runner 2049, współpraca. Konsultantami Diuny zostali Brian Herbert i Kevin J. Anderson, autorzy kontynuacji książek Franka Herberta.

Akcja filmu rozgrywa się w przyszłości na planecie Arrakis. Głównym bohaterem jest syn księcie, Paul Atryda (Timothée Chalamet). Po zamachu stanu chłopak ucieka trafiając na koczowniczy lud wojowników. Postanawia poprowadzić ich do walki przeciwko ludziom odpowiedzialnym za zamach. Bautista wcieli się w postać Glossu „Bestii” Rabbana, znanego jako krwawy władca na Arrakis. Swój przydomek otrzymał, gdy zabił własnego ojca.

Dave Bautista dołącza do obsady nowej Diuny

Villeneuve obiecuje, że nowa Diuna będzie wierna materiałowi źródłowemu. Fanów książek powinien ucieszyć również fakt, że reżyser planuje zekranizować także kolejne części cyklu. Produkcja Diuny może ruszyć jeszcze w tym roku. Data premiery na razie nie została ustalona.

Czytaj też: Nowy zwiastun drugiego sezonu The Punisher ogłasza datę premiery

Źródło: variety.com