WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Daydream – zestaw do wirtualnej rzeczywistości od Google za jedyne 79 dolarów

Firma Google zaprezentowała wczoraj po raz pierwszy w historii swój zestaw do wirtualnej rzeczywistości o nazwie Daydream. Urządzenie ma być stosowane w połączeniu z jedną z dwóch zaprezentowanych wczoraj komórek. Będzie sprzedawane za jedyne 79 dolarów. 


Google po raz pierwszy zapowiedziało Daydream jako urządzenie mobilne wirtualnej rzeczywistości podczas Google I/O – konferencji deweloperów w maju. Daydream jest w zasadzie przedłużeniem systemu operacyjnego Android. Zoptymalizowany telefon automatycznie przełączy się w tryb VR po włożeniu do zestawu Daydream.

Podobnie jak w Gear VR, Daydream będzie używać telefonu jako wyświetlacza. Jednak w przeciwieństwie do mobilnego zestawu od Samsung, Daydream nie używa panelu dotykowego do nawigacji. Zamiast tego, jest on dostarczany z ręcznym sterownikiem, który działa trochę jak pilot w Wii, zdolny do śledzenia ruchu i może być stosowany zarówno dla nawigacji jak i do gry. 
Zarówno Oculus i HTC zaczęły udostępniać swoje wysokiej klasy headsety VR na początku tego roku, a urządzenia z obu firm mają ceny w wysokości od ok.  3 tys do 5 tys złotych. Sony PlayStation VR, który będzie dostępny w przyszłym tygodniu, będzie sprzedawany za 1700 zł i będzie współpracować z istniejącymi konsolami do gier PlayStation 4. Google celuje w niższą półkę, gdzie konkurencję stanowi Samsung, który sprzedaje swoje narzędzia VR za ok. 400 zł.
Źródło: www.variety.com