WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

DayZ trafi na konsole w 2018 roku

Aktualnie jedną z najbardziej popularnych gier jest PlayerUnknown’s Battlegrounds. Wynika to z faktu, że wiele osób poszukuje lekkiej, zabawnej ale przy tym wymagającej jakichkolwiek umiejętności gry. 

Natomiast jakiś czas temu to DayZ nosiło tytuł wyjątkowego tytułu. Początkowo gra powstała jako mod do ARMA 2: Operation Arrowhead, jednakże z czasem autorzy zdecydowali się na przekształcenie dodatku w samodzielny tytuł. Gra była dostępna w programie Steam Early Access od czterech lat, jednakże ciągle nie miała ona swojego oficjalnego debiutu. DayZ dostanie swoją pełną wersję w 2018 roku i wtedy też pojawi się ona także na konsolach.

Dokładna data debiutu na konsole nie jest znana, jednakże zespół twórców mówi, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem (odnośnie PC wersji) to wersja na konsole powinna pojawić się niedługo po debiucie na PC. Wiele osób zastanawia się pewnie, czy jest sens przerabiać ten tytuł na konsole – autorzy twierdzą że jest i zapewne po premierze zobaczymy czy rzeczywiście miało to jakiś cel.

Źródło: https://www.neowin.net/