WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Dead Island 2 ciągle powstaje – mówi oficjalne konto na Twitterze

Prześmiewczo można stwierdzić, że Dead Island 2, to taki Cyberpunk 2077, bo jego zapowiedź pojawiła się zwyczajnie zbyt wcześnie. Jednak w przeciwieństwie do gry CD Projekt Red, Deep Silver nie ujawnił jeszcze nic szczegółowego na temat swojego projektu. Wiemy jednak, że ten nadal jest w realizacji.

Co ciekawe, studio zostało sprowokowane do odpowiedzi na temat Dead Island 2 przez premierę Dead Island: Survivors na Androida oraz iOS. W informacji o debiucie mobilki (podobno przesyconej mikropłatnościami) na oficjalnym Twitterze, jedna z komentujących spytała, czy to właśnie ta premiera była powodem opóźnienia Dead Island 2. Krótko mówiąc – nie. Według udzielonej informacji gra nadal powstaje i jest tworzona przez zupełnie inną ekipę deweloperów.

Nie zmienia to jednak faktu, że fani marki czekają na kontynuację „jedynki” już od czterech lat. Tak się składa, że po raz pierwszy Dead Island 2 zostało zapowiedziane w 2014 roku i miało zostać stworzone przez Yager Development. Jednak w 2016 roku pracę miało przejąć inne studio – Sumo Digital. Zerwanie współpracy pomiędzy oddziałem deweloperów Yager i wydawcą, czyli Deep Silver miało mieć podłoże w odmiennej wizji. Jak jednak będzie z premierą? Tego niestety nikt nie wie. Obawiam się, że nawet sami twórcy.

Źródło: PCGamer