WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Dell: Intel zawsze był głównym graczem na rynku

Pewnego pięknego dnia Dell zdecydował się na rozpoczęcie nowej serii komputerów z procesorami AMD Ryzen. Te jednak nigdy nie stanowiły niejako członu oferty producenta i nikt nie wiedział, gdzie leży tego przyczyna. Teraz jednak dyrektor technologiczny firmy ujawnił, że produktów AMD nigdy nie traktowano ”na poważnie”.

Musimy przyznać, że w ubiegłym roku firma AMD dosłownie powstała z popiołów na rynku procesorów. Swoją serią Ryzen zawojowali rynek i doprowadzili Intela do znaczącego usprawnienia Core 8. generacji. Ostatnio wprowadziła na rynek całkiem udane APU, które pozwala na zabawę nawet w wymagające tytuły. Jednak wygląda na to, że takie osiągnięcia na przestrzeni niespełna roku nie jest w stanie zmazać błędów przeszłości, co potwierdził jeden z pracowników Della.

Intel jest głównym graczem, a AMD raczej tym drugim. Oferowana przez nie różnorodność jest na tyle wysoka, że w swojej ofercie posiadamy sprzęt napędzany produktami obu firm, ale portfolio Intela nawet w porównaniu do przyśpieszonego świata AMD jest po prostu ogromne.

AMD stworzyło kilka interesujących rzeczy, a my dodając je do portfolio, trafiamy w kilka dodatkowych obszarów. Wyjaśnijmy jednak jedno: zaraz obok istnieje dominujący gracz, a […] różnica między nimi jest dość duża pod względem udziału w rynku i przypadków użycia, więc nasze portfolio nie zmieni się w żaden znaczący sposób.

Te słowa wypowiedział John Roese w wywiadzie z serwisem Channel Pro. Ostatecznie potwierdzają jedynie to, że monopol na rynku procesorów nie zakończy się w najbliższym czasie. Zwłaszcza w sektorze urządzeń mobilnych. Możemy być również pewni, że Dell nie jest jedyną firmą, która kieruje się takimi poglądami.

Źródło: channelpro.co.uk