Dobry monitor jest podstawą każdego komputera. Kilkanaście lat temu standardem były ekrany o rozmiarze 19 cali. Teraz normą robią się 22-24 cale. Jednakże można już zobaczyć znacznie większe konstrukcje, choćby 32 calowe. Idąc z trendem zwiększania ilości cali Dell zaprezentował dwa potężne monitory.

Mają one rozmiary 55 i 86 cali. Oba są dotykowe i obsługują maksymalną rozdzielczość 4K. Mają one zastąpić starą serię, która miała 70 cali ale pracowała maksymalnie w rozdzielczości Full HD. Nowe monitory mają być konkurencją głównie dla Surface Hub od Microsoftu. Różnica między nimi jest podstawowa- konstrukcja od Microsoftu jest całym PC a tutaj jest to tylko monitor. Także konstrukcje od Della mają mniejszą wrażliwość na dotyk. Jednakże są one znacznie tańsze.

55 calowa wersja ma kosztować około 500$ a 86 calowa 11 000$. Cena jest potężna i wątpliwe, żeby sprzęt znalazł wielu nabywców. A znalazłby on duże zastosowanie choćby w szkołach, gdzie można by interaktywnie i ciekawie nauczać. Szkoda więc, że placówki oświaty raczej na pewno nie będzie na to stać.

Źródło: http://www.kitguru.net/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej