Podczas konferencji GME 2018, Rockstar zdecydował się na 20-minutowy pokaz rozgrywki z Red Dead Redemption 2. Niestety nie był to najlepszy ruch, ponieważ gra nie została  zbyt przychylnie przyjęta.

Co najciekawsze, ponad 20-minutowe demo mieli okazję zobaczyć wyłącznie pracownicy firmy GameStop, którzy nie szczędzili swoich opinii. Ze wpisów na Twitterze oraz Reddicie wynika, że Red Dead Redemption 2 spotkał się z raczej mieszanymi ocenami. Jeden z widzów zrobił nawet zdjęcie z pokazu, ale nie było to dozwolone, więc jego wpis został usunięty… ale w nie z internetem takie numery:

Red Dead Redemption 2, Dead Redemption 2, Red Dead Redemption, RDR, RDR 2, pokaz, gameplay, ocena,

Pokaz był zapewne rozbudowanym gameplayem, który został publicznie udostępniony przed kilkoma tygodniami. Wielu z widzów było zwyczajnie znudzonych pokazywaniem tego, co już widzieli, choć gra „wyglądała wspaniale”. Demo było pozbawione jakiejkolwiek akcji, pokazując monotonnie prezentującą się podróż, a oliwy do ognia dolał prezenter, którego komentarz był nudny, a obeznanie z grą zerowe. Podobno nie był nawet w stanie zlokalizować przycisku odpowiadającego za sprint.

Niektóre z komentarzy wchodziły również w temat obrabiania banku, który miał być wykonywaną podczas pokazu misją:

Po napadzie na bank doszło do strzelaniny, ale przed napadem zobaczyliśmy 15 minut kręcenia się po lesie i trochę groteskowego grania na gitarze. Choć strzelanina wyglądała przyzwoicie, to napad był powolny. Gra będzie zapewne świetna i rozejdzie się z półek jak szalona, ale pokaz, który pokazali, był naprawdę suchy.

Przypomnijmy, że Red Dead Redemption 2 trafi (podobno) wyłącznie na PS4 oraz Xbox One już 14 października. Wersja na PC wydaje się jednak bardzo prawdopodobna

Red Dead Redemption 2 ma przerosnąć wszelkie oczekiwania

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Rockstar

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej