Jedno z najdłużej opierających się zabezpieczeń DRM zostało właśnie złamane przez jedną z grup crackerskich. Pożegnajcie odporność Denuvo w wersji 4.8, ale powitajcie nowe perspektywy, jakie niesie za sobą przejęcie przez zewnętrzną firmę. 

Grupa CPY po kilkunastu tygodniach złamała Denuvo 4.8 w grze Sonic Forces, ale do tej pory nie udostępnili kolejnych cracków do m.in. Assassin’s Creed Origins, Football Manager 2018, Need for Speed Payback oraz Star Wars Battlefront 2. Tradycyjnie w przypadku pierwszej próby jego obejście polegało na zakodowaniu Denuvo tak, aby rozpoznawało nielegalną wersję oprogramowania, ale uważało, że nie ma w niej nic złego.

 

Ciekawe, jak na te wieści zareagował Ubisoft, który zapowiedział, że nadchodzący Far Cry 5 również skorzysta z ochrony Denuvo. Kto wie? Może zobowiązuje ich jakaś umowa, która ma szanse przynieść jeszcze lepsze efekty w przyszłości. Okazało się bowiem, że przedsiębiorstwo Denuvo Software Solutions zostało przejęte przez Irdeto – holenderską firmę specjalizującą się również w systemach zabezpieczeń. Można to jednak nazwać czymś w rodzaju współpracy, ponieważ austriacka siedziba pozostała w dawnym składzie, a jej niezależność nie będzie ograniczana w wielkim stopniu. Celem tego ruchu jest stworzenie jeszcze bardziej odpornego na crackerów systemu DRM.

Źródło: irdeto.comdsogaming.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!