WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Diablo II wróci odświeżone, jako modyfikacja oparta na silniku StarCrafta II

Kiedy ktoś mówi Diablo, to od razu na myśl przychodzi druga część tego cyklu, która została uznana za najbardziej kultową. Wiele osób spędziło przy niej setki – jeśli nie tysiące – godzin, a jej serwery oraz wierna społeczność działają do dziś, choć na mniejszą skalę. Blizzard nie zaspokoił oczekiwań fanów odsłoną trzecią, stąd niektórzy liczą na remake „dwójki”. Nie wiadomo, czy taka wersja w ogóle się ukaże, dlatego miłośnicy serii postanowili wziąć sprawę w swoje ręce.

Użytkownik serwisu YouTube – egodbout2 ujawnił niedawno skromny projekt, nad którym pracuje od jakiegoś czasu. Jego celem jest odtworzenie Diablo II, choć niestety nie od podstaw, a jako modyfikacja do StarCrafta II. Mod będzie darmowy, a jego nazwa to The Curse of Tristram. Zawierał on będzie serię różnych map z zadaniami z drugiej odsłony serii, które opublikowane zostaną przez platformę Battle.net Arcade tego lata. Nie będzie to zatem cała kampania, ale jak to mówią – lepszy rydz niż nic.

Jest jeszcze problem innej natury – czy Bliizard pozwoli na opublikowanie tego moda? Firma posiada prawa autorskie do marki, toteż może wstrzymać prace na remasterem, tak jak Konami zrobiło to z kilkoma projektami związanymi z serią Metal Gear, tworzonymi przez jej fanów (inna sprawa, że Konami jest znane z fatalnego podejścia do klientów, zwłaszcza ostatnimi czasy). Myślę jednak, że „Zamieć” prosto z Irvine dopuści tych kilka mapek do zabawy graczom, a przy okazji zbada popyt na faktyczny remake. A jeśli mod i tak zostanie zablokowany, to może to wówczas oznaczać, że programiści z Blizzarda nad rekonstrukcją Diablo II już pracują, co byłoby w sumie jeszcze lepszą wiadomością.

[źródło i zdjęcie: eteknix.com]