Kiedy ktoś mówi Diablo, to od razu na myśl przychodzi druga część tego cyklu, która została uznana za najbardziej kultową. Wiele osób spędziło przy niej setki – jeśli nie tysiące – godzin, a jej serwery oraz wierna społeczność działają do dziś, choć na mniejszą skalę. Blizzard nie zaspokoił oczekiwań fanów odsłoną trzecią, stąd niektórzy liczą na remake „dwójki”. Nie wiadomo, czy taka wersja w ogóle się ukaże, dlatego miłośnicy serii postanowili wziąć sprawę w swoje ręce.

Użytkownik serwisu YouTube – egodbout2 ujawnił niedawno skromny projekt, nad którym pracuje od jakiegoś czasu. Jego celem jest odtworzenie Diablo II, choć niestety nie od podstaw, a jako modyfikacja do StarCrafta II. Mod będzie darmowy, a jego nazwa to The Curse of Tristram. Zawierał on będzie serię różnych map z zadaniami z drugiej odsłony serii, które opublikowane zostaną przez platformę Battle.net Arcade tego lata. Nie będzie to zatem cała kampania, ale jak to mówią – lepszy rydz niż nic.

Jest jeszcze problem innej natury – czy Bliizard pozwoli na opublikowanie tego moda? Firma posiada prawa autorskie do marki, toteż może wstrzymać prace na remasterem, tak jak Konami zrobiło to z kilkoma projektami związanymi z serią Metal Gear, tworzonymi przez jej fanów (inna sprawa, że Konami jest znane z fatalnego podejścia do klientów, zwłaszcza ostatnimi czasy). Myślę jednak, że „Zamieć” prosto z Irvine dopuści tych kilka mapek do zabawy graczom, a przy okazji zbada popyt na faktyczny remake. A jeśli mod i tak zostanie zablokowany, to może to wówczas oznaczać, że programiści z Blizzarda nad rekonstrukcją Diablo II już pracują, co byłoby w sumie jeszcze lepszą wiadomością.

[źródło i zdjęcie: eteknix.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej