WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

DICE chwali Ray-tracing w Battlefield 5

Ray-tracing w Battlefield 5 ma być pierwszym, dużym pokazem możliwości nowych kart graficznych. Jak autorzy gry zamierzają wykorzystać technologię?

Jeden z deweloperów Battlefielda 5, Daniel Berlin opowiedział o tym, jak bardzo podoba mu się nowa technologia. Pamiętajmy jednak, że DICE i NVIDIA współpracują razem, promując nowe możliwości kart z serii RTX, więc jego wypowiedź powinniśmy przepuścić przez filtr PR. Producent zachwyca się tym jak ray-tracing umożliwia stworzenie mnóstwa nowych sytuacji na polu walki. Wspomniana jest sytuacja, w której gracz może dostrzec przeciwnika dzięki temu, że jego postać odbija się w drzwiach samochodu.

Wykorzystanie ray-tracingu pozwoliło też twórcom z DICE na stworzenie realistycznie wyglądających twarzy. Bohaterowie kampanii dla pojedynczego gracza dzięki kartom RTX będą mogli lepiej odgrywać swoje emocje, co będzie budowało klimat. Berlin mówił również o momencie w kampanii, w którym udajemy się na wzgórze i patrzymy na linię umocnień rozciągającą się na całym horyzoncie. Scena ta jest pełna szczegółów, których nie dałoby się osiągnąć, gdyby nie możliwości nowych kart.

Czytaj też: G-Sync i SLI nie idą w wydajnościowej parze

Źródło: wccftech.com