Legenda światowej piłki nożnej, Diego Maradona, chce rozpocząć “czynności prawne” wobec twórców Pro Evolution Soccer, Konami, którzy rzekomo skorzystali z jego wizerunku w grze bez pozwolenia Argentyńczyka.

PES 2017, czyli ostatnia gra z serii Pro Evolution Soccer, zawiera grupę emerytowanych piłkarzy zwanych “Legendami”, których można skorzystać jedynie w trybie myClub. Do grona tego trafili choćby Ronaldo, Ronaldinho, Thierry Henry, Gary Lineker czy Ronald Koeman.

Obok nich stoi również Diego Maradona, będący zdecydowanie najlepszym piłkarzem w grze, o 3 punkty przewyższającym Messiego (ocena 97 vs. 94). Mimo tego, że nie jest on do siebie wyjątkowo podobny, z całą pewnością widzimy jego imię i nazwisko, a nie – jak to bywało wcześniej w przypadku PESa – jakąś karykaturę spowodowaną brakiem wykupionych praw do wizerunku piłkarza. Problem polega na tym, że według oświadczenia umieszczonego przez Maradonę na Facebooku, Konami nie nabyło rzeczonych praw, a on sam nie powinien znajdować się w ich grze.

Dowiedziałem się wczoraj, że japońska firma Konami wykorzystała mój wizerunek w swojej grze PES 2017. Niestety, mój prawnik Matias Morla rozpocznie w tej sprawie procedury prawne. Mam nadzieję, że to nie kolejne oszustwo…

Jak cała sytuacja skończy się dla Konami? Będziemy informować Was na bieżąco.

źródło: kotaku.com | zdjęcie: historylocker.com