WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Diuna znowu spróbuje podbić kina?

Zekranizowanie legendarnej powieści Diuna Franka Herberta to mokry sen wielu reżyserów i dotychczas właściwie jedynym, któremu udała się ta sztuka był David Lynch. Czyżby wkrótce miał dołączyć do niego jakiś nowy twórca filmowy?

Wszystko to dzięki Legendary Entertainment, studiu, które ma na swoim koncie produkcję Mrocznego Rycerza, Godzilli czy choćby Interstellar, a obecnie weszło w posiadanie praw do rewolucyjnego dzieła z gatunku science fiction, zatytułowanego właśnie Diuna.

Akcja Diuny toczy się w fikcyjnym uniwersum, w którym istotnym surowcem jest występujący jedynie na planecie Arrakis melanż, kluczowy w procesie ponadwymiarowych podróży kosmicznych. W tle głównego wątku toczą się brutalne walki między kilkoma frakcjami, do których należą Rody Atrydów, Harkonnenów, Corrinów czy Fremeni. Z oświadczenia prasowego na temat nabycia praw do ekranizacji Diuny możemy wyciągnąć skromną, ale dosyć konkretną informację:

Porozumienie pozwala nam na rozwój i produkcję potencjalnego filmu oraz projektów telewizyjnych dla międzynarodowej publiki.

I to właściwie byłoby na tyle – nie wiemy, czym, kiedy i gdzie będzie nowa Diuna, ale raczej na pewno możemy oczekiwać czegoś reprezentującego tę markę. Może producentom uda skusić się Jodorowskiego?

źródło: gizmodo.com | zdjęcie: markmolnar.com