[Notka sponsorowana]

Laptopy biznesowe coraz bardziej wypierają stacjonarne komputery, które zabierają sporo przestrzeni biurowej i nie są mobilne. Pamiętajmy o tym, że obecnie dostępne modele są wysokiej jakości i zostały wyposażone w szereg najróżniejszych udogodnień funkcjonalnych. Z całą pewnością jest to idealne rozwiązanie dla tych, którzy szukają urządzenia wydajnego, dobrze się reprezentującego i mobilnego. Czy warto więc zainwestować w laptopy dla firmy, a jeśli tak to, na co zwrócić uwagę, podczas robienia zakupów?

Czy rzeczywiście warto zdecydować się na wyposażenie biura w laptopy zamiast komputerów stacjonarnych?

Oczywiście nie można zaprzeczyć temu, że komputery stacjonarne są bardzo wydajnymi urządzeniami i są pewne czynności, które znacznie wygodniej się na nich wykonuje. Niestety problematyczne jest to, że zajmują sporo miejsca i podłączonych jest do nich cała masa uciążliwych kabli. W przypadku laptopów można cieszyć się znacznie mniej zagraconą przestrzenią i znika problem z wijącymi się wszędzie kablami. Niestety ekrany laptopów są znacznie mniejsze, jednakże można podpiąć do nich monitor zewnętrzny. Zaletą laptopów z całą pewnością jest to, że w każdej chwili można odpiąć je od monitora i zabrać ze sobą w dowolne miejsce. Należy też pamiętać o tym, że w przypadku wykonywania bardziej skomplikowanych zadań, należy wyposażyć się w mocniejszy sprzęt, czyli laptop czterordzeniowy z pojemnym dyskiem i mocnym chłodzeniem.

Na jakie laptopy dla firmy się zdecydować?

Podczas kupowania laptopów biznesowych, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, a mianowicie na wytrzymałość obudowy, stylistykę, mobilność, szybkość wznawiana pracy, bezpieczeństwo danych, ekran, zabezpieczenie i wydajność. To od nich w dużym stopniu będzie zależeć komfort i efektywność wykonywanej pracy. W przypadku laptopów biznesowych stosuje się obudowy wykonane z mocniejszych materiałów typu aluminium, stopy magnezu i włókna węglowe, dzięki czemu są one odporne na zarysowania i uszkodzenia. Laptop dla firm powinien mieć cienką konstrukcję, być lekki i umożliwiać długą pracę na baterii. Dobrze jeśli został wyposażony w czytnik linii papilarnych, szyfrowanie danych TPM czy w Smart Card. To samo dotyczy ochrony przed zalaniem i zabezpieczenia dysku twardego w postaci czujników przeciwprzeciążeniowych.

[Notka sponsorowana]

    Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!