WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Do nadal popularnego Pokemon GO zmierza tryb PvP

Za każdym razem, kiedy pisze cokolwiek na temat Pokemon GO zastanawiam się, czy ta gra naprawdę ma jeszcze tylu fanów. Przypominam sobie tym samym pierwszy miesiąc po premierze, kiedy ganiałem za pokemonami, jak dziecko i wszelkie wątpliwości od razu znikają. Czy tryb PvP ponownie zachęci mnie do gry? Raczej nie, ale Was może już tak… i to już wkrótce!

Wieść o planach Niantic względem Pokemon GO wypłynęła do nas z wywiadu, jaki serwis Gram.pl miał okazję przeprowadzić z Anne Beuttenmuller, czyli szefową marketingu studia w Europie podczas wydarzenia Cassandra Prime Anomaly związanego z grą Ingres. Z rozmowy wynika, że tryb PvP, czyli możliwość prowadzenia bezpośrednich walk z ludźmi za pomocą swoich pokemonów trafi do Pokemon Go jeszcze w tym roku. Pod koniec rogu, zwięźlej mówiąc. Teraz jednak Niantic skupia się głównie na poprawie systemu wymiany pokemonów.

Czytaj również: Pokemon GO nadal cieszy się ogromną popularnością i zarabia krocie

Kilka słów padło również na temat Harry Potter: Wizards Unite, który będzie przedstawicielem tego samego gatunku, co Pokemon GO. Nic w tym dziwnego, bowiem ta produkcja została już pobrana ponad 800 milionów razy. Szczegółów na temat podobnej przygody w skórze czarodzieja niestety nie poznaliśmy, ale wiemy, że zadebiutuje pod koniec bieżącego roku. Czy podzieli sukces Niantic z 2016 roku? Nie wiadomo, choć uniwersum, na jakim będzie bazować nowa gierka jest z pewnością bardzo znane i (zadziwiająco) mało eksploatowane przez branżę.

Twórcy Pokemon Go stworzą podobną grę w świecie Harrego Pottera

Źródło: Eurogamer
Zdjęcia: Niantic