Od graczy dla graczy. Sukcesy gier na Kickstarterze są o tyle ciekawe, że to nie wydawca, a sami gracze decydują o tym, czy dany tytuł trafi kiedyś na rynek. Przykładem tego jest DOLMEN, który na życzenie fundatorów połączy twórczość Lovecrafta z klimatem sci-fi.

Jego miesięczna kampania na Kickstarterze właśnie się zakończyła, a 585 graczy zdecydowało się wpłacić łączną kwotę 20272$. Przebili tym samym próg wymaganych 15000$, zapewniając sobie nie tylko dostęp do otwartej BETY, ale również dwie nowe bronie. DOLMEN ma być pełnoprawnym „erpegiem akcji”, którego stylistyka będzie mocno nawiązywała do odrobinę pokręconej twórczości Lovecrafta. Co jednak najciekawsze, gra jest już w pewnej części ukończona, ponieważ zgodnie z informacjami fundatorzy otrzymali już kody Steam. Rzecz jasna do naprawdę wczesnej wersji.

W ramach gry trafimy na Revion Prime, czyli mrożąca krew w żyłach, zapomnianą planetę. Jak piszą sami twórcy „adaptacja i eksploracja będzie kluczem do Twojego przetrwania… i Twoją podstawową bronią”. DOLMEN powinien zadebiutować za rok, a dokładnie w listopadzie 2019 roku. Twórcy przewidują wersję na komputery osobiste, ale zapewniają, że zrobią co w ich mocy, aby gra trafiła również na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One. Massive Work Studio naprawdę chcą zawojować branżę gier, a sam fakt, że DOLMEN połączy twórczość Lovecrafta z klimatem sci-fi może być okazją dla niedopieszczonych fanów tego uniwersum.

Po sukcesie na Kickstarterze Mordhau rozwija się w najlepsze

Źródło: Kickstarter
Zdjęcia:  Kickstarter

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej