[Notka sponsorowana]

Wybór dobrej domeny internetowej może odbić się pozytywnym echem w przyszłości. Poniżej przedstawimy kilka wskazówek jak wybrać odpowiednią nazwę oraz podpowiemy w jaki sposób zakupić konkretną domenę. Zapraszamy do naszego przewodnika dla początkujących!

Dostępna nazwa – to nie takie proste

Pierwszą domenę zarejestrowano w 1985 roku. Po 25 latach ich liczba sięgała już 180 milionów. Co to dla nas oznacza? Że najprawdopodobniej większość popularnych i ciekawych nazw jest już zajęta. Wbrew pozorom wymyślenie nazwy domeny to jedno, a wybór takiej, która jest dostępna to drugie. Jeśli bardzo nam zależy na danej domenie, możemy pokusić się o kontakt z jej aktualnym właścicielem i próbę odkupienia.

Nazwa domeny a pozycjonowanie

Google zazwyczaj postrzega nazwy domeny w kontekście słów kluczowych. Należy jednak zachować zdrowy rozsądek. Czy warto wybrać domenę taniaunikalnabizuteriahandmade.pl lub tania-unikalna-bizuteria-hand- made.pl? Być może Google spojrzy na nią przyjaznym okiem, ale już konkretnie zainteresowany użytkownik na pewno jej nie zapamięta. Istnieje na szczęście wyjście z tej sytuacji, a jest nim wybranie ogółu i terminu. Nasza nazwa w tym wypadku wyglądałaby następująco: BiżuteriaHandMade.

Zapamiętania nazwy

Nazwa domeny powinna nie tylko wiązać się z naszą działalnością, ale musi być łatwo zapamiętywana. Zapomnijmy też o długich ciągach znaków oraz używajmy liter z alfabetu angielskiego. Starajmy się wybrać domenę, gdzie istnieje małe prawdopodobieństwo popełnienia literówki.

Jak kupić domenę?

Na rynku istnieje wiele firm zajmujących się sprzedażą domen internetowych. Oferty różnią się cenami. Warto szczególnie zwrócić uwagę na kwotę przedłużenia domeny, która zawsze jest wyższa niż początkowa roczna opłata. Jedną z firm, która proponuje domeny w uczciwych cenach jest IQ PL. Dzięki bardzo korzystnej ofercie oraz możliwości skorzystania z pomocy przy przeniesieniu domeny, współpraca z firmą IQ PL może być bardzo atrakcyjna.

[Notka sponsorowana]

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!